48221848_207548646843735_870583159583303

Hodowla Owczarków Szetlandzkich

 

Nasza przygoda z Owczarkiem Szkockim zaczęła się przypadkowo. Jako dziecko oglądałam zdjęcia psa (sheltie)od swojej cioci a ja myślałam,  sobie, że to"LESSI", już wtedy takiego chciałam. W ten sposób trafiła do nas ciemno śniada suka DIANA oddany pies, żył 14 lat -odeszła z powodu choroby- raka [*] Potem była kolejna, następnie trafił do nas ARGON Różany Gaj-odszedł 2 stycznia 2018r również rak odebrał nam psa[*]-miłość mojego życia!! Stąd też przydomek ARGONOWO- zresztą nie ja wymyśliłam ale dziecko 8 letnie :) Po czasie dołączyła do nas BAJKA Różany Gaj(z powodu niezgodności w hodowli jest u koleżanki Martyny Kwiatkowskiej.)

Jednak majac collie od jakiegoś czasu myślałam już o sheltie, tak trafiłam na Lovesome JEROME "IRYSKA", zakochałam się w nim od razu. Ujęła mnie jego słodycz, piękna główka no i puchata kulka co wyrosła na super psiaka.Do naszego domu trafił 03,04,2012r. a po paru miesiącach dołaczyła do nas KEYTI z Kojca Coli "KIARA".

Jak dalej się potoczy zobaczymy, czas pokaże....Czas pokazał mamy merlaczkę Di'Leila's Sheltie AZURE DREAM-LUNA :) . Każdy sheltie ma inny charakter Kiara zrównoważona-dominatorka, Luna podporządkowywuje Kiarze a Irys wieczne dziecko chce się bawić i dokazywać :)

Dziś w naszej hodowli mamy same sheltie Argon nasz pożegnał lecz na zawsze zostanie w naszej pamięci. Obecnie mamy też w hodowli import z Ukrainy ALMAZ DUSHY MOEY FOR ARGONOWO oraz merle sunie z Rosji Bleck Foks ZOYA ARGONOWO. Obecnie w hodowli mamy 5 sheltie, 6 lipca 2021 dotarła do nas z Rosji KORA Otdihilaf FRESSIA for Argonowo CEA i MDR1 +/-, DM N/N